Bezpieczeństwo jest priorytetem

Fundacja Jumper dba o poprawę świadomości oraz bezpieczeństwo wszystkich użytkowników ruchu drogowego. W swojej ofercie posiadamy 7 symulatorów, które mają za zadanie pokazać w realnych i bezpiecznych warunkach skutki dachowania lub nie prawidłowego zapięcia pasów. Do Państwa dyspozycji oddajemy następujące symulatory:

SYMULATOR DACHOWANIA AUTA CIĘŻAROWEGO

Zbudowaliśmy pierwszy w Polsce symulator dachowania auta ciężarowego w pełni wyposażonej kabiny Renault Magnum. Nadwozie można obrócić o 360 stopni i zatrzymać w każdym dowolnym momencie. W momencie symulowanego dachowania, mogą Państwo doświadczyć obrotu wokół własnej osi, a także bezpiecznego testowania swoich umiejętności wisząc głową w dół lub w pozycji bocznej.

Korzyści:
• Urządzenie prezentuje realne skutki dachowania samochodu ciężarowego.
• Uczestnicy otrzymują możliwość testowania zachowań poprawiających bezpieczeństwo w praktyce.
• Dachowanie w symulatorze uświadamia, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w samochodzie oraz jakie zagrożenia powodują „luźno” pozostawione przedmioty w kabinie.

Co zyskuje uczestnik szkolenia?

• Przeżycie w bezpiecznych warunkach zdarzenia, które na długo pozostanie w pamięci.
• Wiedzę w temacie: jak zachowuje się ciało człowieka i przewożone przedmioty podczas symulowanego dachowania.
• Wiedzę dotyczącą funkcji pasów bezpieczeństwa w czasie dachowania samochodu ciężarowego.
• Możliwość poznania i następnie praktykowania zachowań zmniejszających ryzyko poważnej kontuzji.
• poznanie techniki ewakuacji kierowcy i pasażerów z kabiny samochodu ciężarowego podczas sytuacji zagrożenia

SYMULATOR DACHOWANIA AUTA osobowego

Wierzymy, że wzrost świadomości kierowców wpływa na poprawę bezpieczeństwa na naszych drogach. Dzięki symulatorowi możemy przekonać się na własnej skórze, jak zachowuje się pojazd, nasze ciało i psychika podczas dachowania.

Dzięki doświadczeniu, które daje symulator dachowania, zrozumieją Państwo, dlaczego tak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa przed rozpoczęciem każdej jazdy. Przekonacie się jakie niebezpieczeństwo stwarzają luźno pozostawione w aucie przedmioty.

W Fundacji Jumper pamiętamy także o najmłodszych. Wiadomym jest, że dzieci przewożone autem najbezpieczniejsze są w fotelikach. Podczas naszych pokazów szczególnie zwracamy uwagę na sposób montażu fotelika. Zademonstrujemy Państwu, jak niedopięty fotelik zwiększa ryzyko narażania lub utraty zdrowia dziecka podczas wypadku lub kolizji. Polecimy także naszych partnerów, którzy specjalizują się w doborze odpowiednich, bezpiecznych fotelików dla dzieci.

symulator decyzyjnego czasu reakcji

Pierwszy w Polsce symulator, który pozwala sprawdzić decyzyjny czas reakcji kierowcy podczas nagłych i niespodziewanych sytuacji na drodze z uwzględnieniem prawidłowej techniki hamowania awaryjnego z systemem ABS (przy manualnej i automatycznej skrzyni biegów).

Symulator decyzyjnego czasu reakcji kierowcy posiada funkcje podawania rzeczywistej drogi hamowania. Wybrać można trzy rodzaje nawierzchni – śnieg, mokry i suchy asfalt. Podawane wyniki możliwe są przy 3 prędkościach: 50 km/h, 75 km/h oraz 100 km/h, zależne od czasu reakcji kursanta i wybranego rodzaju nawierzchni.

Co zyskuje kursant?
•  poznanie własnego czasu reakcji oraz wpływ tego czasu na drogę hamowania.
• wiedzę jak długa jest droga hamowania pojazdu przy różnych prędkościach i nawierzchniach.
• wiedzę na temat techniki prawidłowego procesu hamowania awaryjnego
• możliwość przećwiczenia zachowań i trenowania prawidłowych odruchów
• uświadamia konieczność zachowania odpowiedniej prędkości na drodze.
• świadomość o konieczności zachowania odpowiedniej prędkości oraz bezpiecznego odstępu od innych pojazdów na drodze

symulator zderzeń

Symulator zderzenia ma uświadomić kierowcę, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Osoby poddawane symulacji mogą przekonać się, jak silne bywa zderzenie z nieruchomą przeszkodą przy prędkości około 15 km/h.  Symulator składa się z homologowanego fotela wraz z zintegrowanymi pasami bezpieczeństwa.

symulator wybuchu podszki powietrznej

Symulator wybuchu poduszki powietrznej jest konstrukcją stalową wraz z maskownicą opartą na składanej nodze, która utrzymuje bezpieczny kąt wystrzału. Wkłady poduszki powietrznej pochodzą z rzeczywistych pojazdów. Mocowanie poduszki na szybkołącze oraz motylki umożliwiają łatwy i szybki demontaż po wystrzale.

symulator poduszki powietrznej

Symulator poduszki powietrznej ma na celu pokazanie, jak zachowuje się nasze ciało podczas zderzenia z poduszką powietrzną, w przypadku prawidłowo ustawionego fotela i właściwie zapiętych pasów. Podczas symulacji możemy również zaprezentować skutki nieprawidłowo zapiętych pasów bezpieczeństwa, czy złej pozycji za kierownicą. Poduszka powietrzna otwiera się w czasie ok. 0,3 sek., dzięki czemu jesteśmy w stanie dostrzec ten proces gołym okiem. Szkolenie w tym symulatorze zostawi ślad w wyobraźni kursanta i zwiększy jego świadomość dotyczącą zapinania pasów.